Jsme výhradním distributorem značky EQUA pro Českou republiku. Díky tomu vám můžeme nabídnout nejširší sortiment EQUA lahví na českém trhu, kam je dodáváme již přes 10 let.

Zdravý pitný režim ve škole? Nevzdávejte to!

Škola je za dveřmi a s ní i otázka, která rodiče zajímá od pondělí do pátku: „Piješ ve škole dost? Máš v aktovce prázdnou lahev?”


I když se nic nemá přehánět a zbytečná starostlivost bývá na škodu, rozumnou míru pozornosti je dobré pitnému režimu dětí věnovat. Přečtěte si naše 3 tipy, co se vyplatí o dětském pití vědět.

UDĚLEJTE Z PITÍ ZÁBAVU

Zábava je vždycky lepší než povinnosti. Popovídejte si se svými dětmi o tom, co můžete společně udělat, aby nezapomínaly pít a pily rády. Čím dříve si zvyknou, že pitný režim je jejich vlastní starost, tíme lépe pro ně i pro vás.

Náš tip: Udělejte dítěti radost. Nechte ho vybrat ekoplastovou lahev MojeEQUA podle jeho vkusu a získejte na každou objednávku 10% slevu s kódem HURASKOLAVOLA. Ze všech designů si určitě najde pro sebe tu NEJ srdcovku:-). 

ANI MÁLO, ANI MOC: KOLIK TO JE?

Málokdo ví, že dětský organismus je tvořen větším podílem vody než dospělý. Zatímco se dospělé tělo skládá přibližně z 50 % vody, u dětí je poměr vody mnohem vyšší. Voda tvoří téměř 80 % hmotnosti novorozence a 60 – 70 % u starších dětí. Dítě tedy spotřebuje více tekutin na kilogram váhy. Už devítileté dítě vážící 30 kg by mělo denně vypít 2 litry. Mluvíme samozřejmě o optimu - tolik tekutin ve skutečnosti vypije málokterý třeťák. 

Náš tip: Nestresujte se přesným měřením obsahu vypitých lahví. Stačí znát čísla přibližně, pak se můžete o ideál alespoň snažit a nespokojíte se se dvěma skleničkami denně.

LIMONÁDY? VODU?

To nejlepší, co můžete své děti naučit pít, je samozřejmě neperlivá čistá voda. Ale ruku na srdce - které dítě občas nezatouží po něčem “lepším”? Pro zpestření ji tedy můžete doplnit jinými vhodnými nápoji - domácím sirupem, 100% ovocnými šťávami ředěnými vodou nebo čaji

Podaří-li se vám vyhnout se co nejvíc sladkým limonádám, uděláte pro své děti velkou věc. Coca cola a jí podobné nápoje ničí žaludek, zuby a samozřejmě vedou k obezitě. Pokud už dětem jednou za čas limonádu dopřejete, nejhorší, co lze podle zubařů v tu chvíli udělat, je poslat je vyčistit si zuby. Zabráníte tak slinám, aby pracovaly, jak umějí.

Postup najíst se – zapít colou – vyčistit si zuby vede k tomu, že dítě přijde postupně o celou zubní vrstvu.

Náš tip: Pokud se vašemu potomkovi do pití moc nechce, nabídněte mu navíc dostatek ovoce a zeleniny, které tekutiny do organismu alespoň částečně doplní.

Tak 1. září na viděnou před školou s plnou lahví v aktovce!