Začínáte běhat? Víme, jak se vyvarovat nezdarů

Koupili jste si parádní boty na běhání a chcete co nejdřív začít? Nebo už vám leží pár let ve skříni a vy jste odhodlaní konečně se do toho pustit?

Překonat lenost a přidat se ke spokojeně vypadajícím běžcům, které potkáváte v blízkém parku? Skvělý nápad! Máme pro vás do začátku 3 nejdůležitější rady od zkušených běžců: jak začít běhat tak, abyste to už nikdy nevzdali.

Jistě tušíte, že překonat běžecké začátky nemusí být úplně jednoduché. S dobrou strategií to ale jde zvládnout. My na prvním místě víme jednu věc: že u každého běhu je potřeba dostatečně pít! Spolehněte se na Labeloo a budete běhat s tou nejkrásnější a nejpraktičtější lahví z celého okolí!


Začněte a vytrvejte

V pondělí? Nebo po narozeninách? Po výplatě, až si koupíte funkční vybavení? Hoďte za hlavu všechna „až“ a začněte hned. Dejte si reálný cíl s pravidelností, kterou jste schopni dodržet, a vyražte dřív, než si to zase rozmyslíte. Pro začátek úplně stačí třikrát týdně na 20 minut. Začnete-li hrdinskými výkony, těžko své tělo pozítří přesvědčíte, že ho čeká skvělá zábava.

Důležitější než překonané fyzické hranice je v začátcích pravidelnost. Nepřepálit start. Lepší je zaběhnout si pětkrát týdně 5 km než rovnou 2x 15 km a pak se nemoct pohnout.

A ještě jedna důležitá věc – nečekejte, že vás bude běhání vždycky bavit.  Jistou míru překonání lenosti zažívá pravidelně každý běžec. Ti, kteří vytrvali, na lenost svého těla tolik nedají a nedělají z něj vědu. Prostě jdou .. první krok … druhý krok a běží.

 

zacinate-behat2

 

Běhejte s kamarády

Domluvit se na běhání se sousedem nebo přítelem má dvě veliké výhody: ve dvou cesta lépe utíká a především kamarád vás určitě nenechá doma lenošit. Těžko vám projde to, co vysvětlíte sami sobě: „Dneska toho bylo v práci moc, nechce se mi“.

Zkrátka s dobrou společností se běhá líp. Pokud si dáte pozor, abyste si na přítomnosti ostatních nevytvořili závislost. Někdy totiž nezbyde, než jít běhat sami, a pak by byla škoda nemít vnitřní motor, který vás nakopne. Vlastně vykopne. 

 

 Nepodceňte techniku

Že běhání vypadá snadno a přirozeně? U druhých možná. Navíc ne každý, koho vidíte běžet, správnou techniku umí. Jde na to přes špičku? Nebo přes patu? A co v terénu? Proto myslíte-li to s běháním vážně, věnujte technice dostatek času. Předejdete tak zraněním i mnoha chronickým potížím. Kvůli nim byste pak museli přestat a … víte přeci už, jak těžké je začít. Spoustu videí plných rad a praktických tipů najdete například na Youtube nebo na specializovaných běžeckých webech.

 

Pak už se musíte rozhodnout. Nazout boty, nadechnout se a vyběhnout správným směrem. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení